به گزارش روابط عمومی شهرداری طالقان متن پیام به شرح ذیل می باشد: بسم الله الرحمن الرحیمکل یوم عاشورا و کل ارض کربلا نهضت حسینی با تاثیری شگرف در ایام و ارض، سرآغاز رویشی عاشورایی ونقطه عطفی بی بدیل درتفسیر فلسفه حیات وممات است. نهضت سید الشهدا (ع)یک جهان بینی کامل وبی نظیر و جوششی […]

به گزارش روابط عمومی شهرداری طالقان متن پیام به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم
کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا

نهضت حسینی با تاثیری شگرف در ایام و ارض، سرآغاز رویشی عاشورایی ونقطه عطفی بی بدیل درتفسیر فلسفه حیات وممات است. نهضت سید الشهدا (ع)یک جهان بینی کامل وبی نظیر و جوششی جاودانه درتاریخ بشریست .از این رو دیر زمانیست که تمام آزادگان عالم به ندای “هل من ناصر ینصرنی” اباعبدالله الحسین (ع) لبیک می گویند و این وعده خداست که سرانجام زمین میراث حق طلبان وعدالت جویان ودر واقع رهروان راه سیدالشهدا(ع)است.

حادثه کربلا و حماسه عاشورا تصویری ناب از تقابل اوج عزت انسانی وحضیض ذلت ظالمان است که به شرافت و عزت انسانی، پیروزی ابدی بخشید. از این رو است که حضرت امام حسین (ع) از همه مرزهای زمان و مکان می‌گذرد و رنگ‌ها، قومیت‌ها، زبان‌ها، باورها و حتی دین‌ها را فاتحانه در می‌نوردد تا اینگونه همه جای زمین کربلا و همه روزها، عاشورا باشد. عاشورایی که هر یک از ما در آن باید در انقلابی درونی پاکی‌ها را بر پلیدی‌های شیطانی پیروز گردانیم.

و اینگونه است که الگوی متعالی عاشورا از همه مرزبندی‌های بشری و محدودیت‌های ذهنی گذر کرده و دیگر نه فقط متعلق به مسلمانان و شیعیان، بلکه متعلق به همه مردم دنیا ست ، همه آنهایی که با ظلم و جور سازگاری ندارند و آزاده‌اند.

ضمن آرزوی قبولی عزاداری‌های سوگواران حسینی، فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را به ملت شریف ایران، مسلمانان جهان، بویژه مردم ولایت مدار طالقان تسلیت عرض می نماییم و امیدواریم همگان رهرو صادق این صراط مستقیم ناب باشیم.