به گزارش روابط عمومی شهرداری طالقان، کمیته ی مبارزه با ساخت و ساز غیر مجاز با مدیریت جناب آقای مهندس قاسم پور شهردار، با حضور معاونت خدمات شهر، واحد حقوقی،  حراست، بازرسی، شهرسازی، روابط عمومی و پلیس ساختمان در دفتر شهردار برگزار شد. در این جلسه شهردار طالقان تاکید نمود: مبارزه این شهرداری با ساخت […]

به گزارش روابط عمومی شهرداری طالقان، کمیته ی مبارزه با ساخت و ساز غیر مجاز با مدیریت جناب آقای مهندس قاسم پور شهردار، با حضور معاونت خدمات شهر، واحد حقوقی،  حراست، بازرسی، شهرسازی، روابط عمومی و پلیس ساختمان در دفتر شهردار برگزار شد.

در این جلسه شهردار طالقان تاکید نمود: مبارزه این شهرداری با ساخت و ساز غیر مجاز جدی است.

وی افزود: طبق قانون ساخت و ساز غیر مجاز در حریم شهر جرم است و در صورت مشاهده پرونده متخلف به مراجع قضایی ارجاع خواهد شد .

مهندس قاسم پور  با اشاره به اینکه  ” جهل به قانون رافع مسئولیت نیست” ادامه داد : شهرداری با نصب بنر  و اطلاع رسانی در رسانه های عمومی و محلی در این زمینه اقدام خواهد کرد .

وی مطرح نمود: مشکلات و معضلات ساخت و ساز غیر مجاز از قبیل عدم استحکام بنا، ایمنی در ساخت، عدم برخورداری از امکانات رفاهی چون جاده دسترسی،آب، برق، تلفن و گاز باعث از بین رفتن اراضی مزروعی، باغات و  آسیب به منظر شهری نیز میگردد .

در پایان این جلسه  شهردار طالقان به پرسنل حقوقی شهرداری دستور داد تا همواره در کنار نیروهای پلیس ساختمان باشند .

وی گفت: با روحیه جهادی و انقلابی با ساخت و ساز غیر مجاز برخورد نمایند .

در این جلسه شهردار طالقان مهندس گودرزی را بعنوان نماینده و جانشین تام الاختیار خود جهت برگزاری جلسات و پی گیری امور مرتبط با ساخت و سازهای غیر مجاز در داخل محدوده و خارج از محدوده اعلان نمود.