معایب استفاده از این کیسه ها کیسه های پلاستیکی دارای اثرات مخرب و زیان آور دائمی هستند. کیسه های پلاستیکی شفاف که آن را به نام نایلون فریزری میشناسیم و نایلون های مخصوص زباله که از جنس پلی اتیلن هستند ، شایع ترین نوع پاکت های پلاستیکی هستند که روزانه استفاده زیادی از انها میکنیم. […]

معایب استفاده از این کیسه ها
کیسه های پلاستیکی دارای اثرات مخرب و زیان آور دائمی هستند. کیسه های پلاستیکی شفاف که آن را به نام نایلون فریزری میشناسیم و نایلون های مخصوص زباله که از جنس پلی اتیلن هستند ، شایع ترین نوع پاکت های پلاستیکی هستند که روزانه استفاده زیادی از انها میکنیم. کیسه ها از نفت و گاز طبیعی درست شده اند که هردو از انرژی های نامناسبی برای محیط زیست بوده و فرایند استخراج و تولید انها هم آلودگی های زیادی به همراه است.
این کیسه ها هزاران سال طول می کشد تا تجزیه شوند.

 

راه حل چیست؟
استفاده از ساک های خرید پارچه ای که قابل استفاده ی مجدد و مداوم هستند و می توان از انها برای حمل اقلام سنگین تر استفاده کرد. کیسه های پلاستیکی که در طبیعت رها می شوند سالیانه عمر هزاران موجود زنده از جمله پرندگان را میگیرد و موجودات دیگر را به کام مرگ میکشاند.
تولید پلاستیک، باعث ایجاد گازهای گلخانه ای میشود که یکی از این گازها دی اکسید کربن بوده که در روند گرم شدن کره ی زمین تاثیرات فراوانی دارد.