مهندس قاسمپور طی پیامی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و توصیه مسئولان به ماندن مردم در منازلشان برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس گفت: اکنون در منزل ماندن به یک اجبار بدل شده است و دیگر یک انتخاب نیست . اگر یک زمانی چهارشنبه سوری فقط با خطر سوختگی و آسیب […]

مهندس قاسمپور طی پیامی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و توصیه مسئولان به ماندن مردم در منازلشان برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس گفت: اکنون در منزل ماندن به یک اجبار بدل شده است و دیگر یک انتخاب نیست . اگر یک زمانی چهارشنبه سوری فقط با خطر سوختگی و آسیب دیدگی مواجه بود اکنون خطر بزرگتر، ابتلا به ویروس کرونا است.

خانواده‌ها باید تمام تلاششان را بکنند تا نیاز به بیمارستان نداشته باشند.

وی با بیان اینکه امسال خانواده‌ها مسئولیت سنگین‌تری درباره چهارشنبه سوری دارند، گفت: ضروی است خانواده‌ها فرزندان خود را در منازل نگهداری کنند. خانواده‌ها باید به فکر باشند و با فرزندان خود گفت‌وگو کنند و آنها را از خطرات ویروس کرونا آگاه کنند. بنابراین معتقدیم امسال وضعیت متفاوت است و اگر می‌خواهیم نوروز و چهارشنبه سوری سال آینده را ببینیم و آرامش بعد از بحران کرونا را لمس کنیم، باید تمام جوانب ایمنی را رعایت کنیم.

مهندس قاسمپور با تاکید بر ضرورت پرهیز از استفاده از مواد محترقه گفت: اگر خدای نکرده حادثه‌ای برای کسی رخ دهد، با توجه به حجم بالای مراجعات به بیمارستانها، بار مضاعفی به کادر درمانی وارد می شود. ضمن اینکه از شهروندان می‌خواهم به آتش نشانان نیز توجه داشته باشند، عوامل آتش نشانی این روزها که همه شهروندان توصیه به خانه‌نشینی شده‌اند، با حضور  مستمر در اماکن و معابر در حال ضدعفونی کردن فضاهای شهری هستند و امیدوارم شهروندان با انجام ندادن اقدامات حادثه‌ساز، روشن نکردن آتش و …باری مضاعف بر دوش این عزیزان نگذارند.

شهردار طالقان با اشاره به کمپین نه به چهارشنبه سوری خطرناک نیز گفت: تا سال گذشته ما در این کمپین به شهروندان پیشنهاد می کردیم که به جای استفاده از مواد محترقه به سمت احیای سنت‌های اصیل و بی خطر بروند، اما امسال با توجه به شیوع کرونا و توصیه‌های وزارت بهداشت، لازم است  از هرگونه تجمع و حضور در خارج از منزل جدا پرهیز نمایند.